KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16773067

nr 1677 3067

Nils Nilsson, "Gamala ladan". Signerad. Olja på pannå, 29x68 cm, yttermått inklusive ram: 34x74 cm

Utrop:

300 kr

måndag 3 februari 2025
kl 18:11:49

Nils Nilsson Skum (1872–1951)
Svensk konstnör. Föddes 1872 i en tältkåta på Ciuruduottar.